haftalikgundem.com : Müfid Yüksel’den Edip yüksel’e sert uyarı

Müfid Yüksel Babası tarafından evlatlıktan rededilen edip yükselin taraf gazetesine verdiği mulakattan sonra sert bir uyarı yazısı yazdı.

Şu sıralar Türkiye’de dolaşıp medyada verdiğin demeçlerle sadece fitne-fesat yayıyorsun. İçten içe Hz. Peygamber’e (SAV) karşı bir hazımsızlık, buğz ve kin içersinde olduğunu neredeyse aşikar ediyorsun.İlginç konulara el attığın imajını vererek toplumun ilgisini üzerine çekip gündemde kalma çabasındasın. Şöhretini artık kaybettiğin, üzerini küller kapladığı şu dönemde gündemde kalmak için olmadık desiselere başvuruyorsun. Aileni de, merhum babanı ve valideni karalayarak mevzi kazanacağını, gündemde kalacağını zannediyorsun. İnsanları, Allah’a şirk koşmakla suçlarken, çocuklarının agnostikliği ile övünüyorsun. 19’un için Mustafa Kemal’den bile medet umuyorsun. Sahte Resul Reşad Halife’nin “The Visible Miracle” kitabının tercümesinin sonuna eklediğin bölümde, okuyucuları 19 Fitnesi’ne karşı uyarmıştın. Sonra bu fitnenin bizzat öznesi oldun. Taraf Gazetesinde Adeta şizofren bir ruhla her tarafa saldırmaktasın. Edep ve ahlaktan tümüyle yoksun bir söylemle, dikkatleriin üzerinde temerküz edeceği hayalleri içerisindesin.Kendini büyük felsefeci olarak nitelendiriyoırsun. Oysaki, daha önceleri matematiksel/Aritmetiksel kesinliğe dayanmayan bilgiyi bilgi olarak kabul etmediğini, sosyal bilimlerin ve felsefenin bilim sayılmayacağını iddia ederdin. Şimdilerde ise, felsefeciyim diyerek prim yapma gayretindesin. Felsefeye gelince hiçbir felsefi alt yapı ve düşünce sahip olmadığını biliyoruz. Felsefe klasiklerinden kaç seri okumuşluğun var. Presocratik felsefeye, Sokrat sonrası Yunan felsefi klasiklerinin kaçına hakimsin. Platon’un kaç diyalogunu okudun. Saint Augustin’nin “The City Of God” kitabından, Francis Bacon’ın “Essays’inden haberin var mı? Aydınlanmacı filizofların kaç eserini okudun. Senin Matematik/aritmetik tapınmacılığının felsefi temelleriniatan Descartes’in “Discourse” veya “Meditation”unu okumuş musun.İnsanları sözde özgür düşünceye davet ederken, Reşad Halife’nin sapkın düşüncelerinin davetçiliğine soyunuyorsun. Modern/postmodern hayat tarzı içindeki fıtrat bozulmasına dayalı savrulmuşluğunu, özgürleşme diye dayatmaya çalışıyorsun sadece.Sen ailemizin bir ferdi olmaktan uzaksın. Edip! neye inanırsan inan, orası beni ilgilendirmez. İster taşa, ister şeytana tap. Ahirette Hakk Taala’nın (C.C) huzurunda sorumluluğunu taşıyacak olan sensin. Ama, azgın ve saldırgan bir tutum sergileme ve hakaret etme hakkını kimse sana vermez. Böyle bir hakka sahip değilsin.Hele ki, Hakk’ın rahmetine kavuşmuş anne ve babana..

REŞAT HALİFE İÇİN KISA AÇIKLAMA

Kuran’ı değiştirmek isteyen Reşad Halife

Reşad Halife Kur’an’da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslam dünyasında tartışmalara yola açan “matematiksel sistemi” 1974 yılında keşfeden bilim ve reformist din adamı. 1935 yılında Mısır’da doğdu. ABD’de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler’de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır.

1974 yılında Kur’an’da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Tanrı’ya ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur’an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika’da yayımladı. Allah’ın ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslam dünyasının tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin “Şeytani öğretiler” olduğunu, hadislerin Peygamber adına uydurulmuş ve kitleleri dinden ve Tanrı’dan uzaklaştıran palavralar olduğunu ve sadece Kur’an’nın dini kaynak alınması gerektiğini savundu.

19 Mart 1989 yılında toplanan ve aralarında Şeyh Abdülaziz Bin Baz ile Yusuf Kardavi’nin de bulunduğu 38 kişilik “Dünya İslam Fıkıh Konseyi” tarafından Salman Rüşdü ile birlikte ölüme mahkum edildi. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen sabah gün doğmadan önce Tucson Camisine tek başına giden Halife, bu davranışnın bedelini hayatı ile ödedi. Halife, Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayarak yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31/01/1990 tarihinde öldürüldü. Cinayetin El-Kaide örgütünde “The Manager” olarak bilinen ve ikiyüzün üzerinde kişinin öldüğü Amerika Birleşik Devletlerinin Tanzanya ve Kenya elçiliklerinin bombalanması olayına karışan, 1998′da yakalanarak yakalanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Wadih El Hage tarafından organize edildiği anlaşıldı.

Kaynak: Haftalık Gündem

 

 

2 Yorum

  1. Hasan Hüseyin demiş ki:

    Degerli Müfid Abi;

    Gercekden Edip Yükselin bu sekilde hareket etmesi beni cok üzüyor. Yinede ona Dua ediyorum. Rabbim hidayet nasib etsin…Cok kabiliyetli bir Insan..Cok yazik.

    07 Şubat 2014
    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir